Віктор. 25 апреля 2008 в 10:00 задал вопрос всем по теме:

Є страхові компанії (поки-що не уточняю), котрі посилаючись на пункт 15,3 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" знімають 15 % (навіть якщо є акт виконаних робіт та документ про сплату і ТЗ пред'явлений до післяремонтного огляду) при умові що збиток не підтверджений довідкою.
Це в основному стосується пошкоджень склянних виробів.
Администратор Тимур Шакиров
25 апреля 2008, 10:10

Ці компанії - справжні патріоти України! Вони допомагають податковій наповнювати бюджет нашої багатостраждальної Батьківщини, незважаючи на те, що у них є повне право цього не робити. Для цього треба: трохи подумати, почитати законодавство та залучити одного аварийного комісара.  Якщо дуже "сцошно" - накрапати листа до податкової чи у Держфінпослуг і чекати розяснення... Зрозуміло, що дерти гроші з клієнтів набагато зручніше.

Отже: п.15.3. Закону про податок з доходів ФО каже, що факт пошкодження (втрата об'єкту майна) має бути підтверджений "офіційними висновками органів внутрішніх справ України або іншими установами або організаціями, які відповідно до законодавства уповноважені засвідчувати наявність обставин непереборної сили". А хто ж ці загадкові "інші установи та організації"? На мій погляд, відповідь можна знайти в п.2 статті 25 Закону України "Про страхування": "Аварійні комісари - особи,  які займаються визначенням причин настання страхового випадку  та  розміру  збитків,  кваліфікаційні вимоги   до   яких  встановлюються  актами  чинного  законодавства України". 

Єдине за що можна тут чіплятися: в першому законі - "установи та організації" а в другому "особи". Різні люди писали - от і терміни різні. Хоча за логікою - це одне й теж. Якщо ні - то на якого біса тоді взагалі потрібні аваркоми?



Более 7000 человек

уже нашли ответы на свои вопросы с помощью «Страхнадзора»

Смотрите
все консультации экспертов
 
Быстрей покупай здесь
 
www.link24.com.ua