16 июля 2021 Страхнадзор сообщает

МТСБУ звернулось до НБУ щодо збільшення страхових сум з ОСЦПВ

МТСБУ звернулось до Національного банку України з пропозицією переглянути страхові суми (максимальний розмір виплати) з ОСЦПВ в бік підвищення: до 160 тис. грн. за шкоду, заподіяну майну потерпілого, та 320 тис. грн. за шкоду життю та здоров’ю. Також пропонується збільшити ліміт виплат за європротоколом до 80 тис. грн

Зараз страхові суми становлять 130 тис. грн. та 260 тис. грн. відповідно, ліміт виплат за європротоколом – 50 тис. грн. Останній раз страхові суми змінювались розпорядженням Нацкомфінпослуг за поданням МТСБУ в вересні 2019 р. Розмір страхових сум підвищується відповідно до показника інфляції, як це встановлено чинним законодавством.

За підсумками 1 кв. 2021 р. на виплати за шкоду майну, що перевищуються суму в 130 тис. грн., припадає 0,65% від загальної кількості виплат, зроблених страховиками ОСЦПВ, проте сума таких виплат складає понад 4,3% від загальної.

«Підвищення страхових сум з ОСЦПВ стане кроком до більш справедливої та ефективної системи захисту прав постраждалих в ДТП. Щорічно відбувається близько тисячі випадків, коли розмір шкоди автівці більший, ніж страхова сума за полісом ОСЦПВ. Постраждалі в таких аваріях люди мають право на повне відшкодування. Зараз же їм доводиться вимагати компенсації понад страхову суму від винуватця ДТП, і часто це потребує тривалого судового розгляду.

Крім того, після останнього підвищення розміру мінімальної заробітної платні до 6 тис. грн. утворилась колізія щодо виплат за шкоду життю та здоров’ю. В законі «Про ОСЦПВ» розмір таких виплат встановлюється у прив’язці до розміру мінімальної зарплати, і в деяких випадках, наприклад, у разі смерті чи інвалідності постраждалого, розрахункова виплата може перевищувати розмір страхової суми. Перегляд страхових сум розв’яже і цю проблему», - роз’яснює генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

Також МТСБУ висловлює впевненість: зростання ліміту виплат за європротоколом сприятиме підвищенню довіри українських автовласників до такого способу оформлення ДТП. У січні-травні 2021 р. кількість вимог, врегульованих за європротоколом, зросла на 34% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За європротоколом постраждалим сплачено понад 270 млн. грн., це третина від загальної суми виплат (+45%).

«Українські водії оцінили зручність використання європротоколу у випадку, коли ДТП підпадає під умови його використання. Нагадаю, якщо складається європротокол, то учасники аварії мають право покинути її місце без виклику поліції та не сплачують адміністративний штраф. Швидке оформлення ДТП за допомогою європротоколу допомагає уникнути дорожніх заторів, від яких потерпають усі великі міста країни», - говорить Володимир Шевченко.

Також він звертає увагу, що автовласники можуть оформити електронний європротокол, скориставшись будь-яким гаджетом з доступом до мережі інтернет, на веб-сторінці https://dtp.mtsbu.ua/ або у мобільному застосунку «Мій поліс».

 
 
AXA Украина (Украинский страховой альянс), 20:37

35 выплат на сумму более 500 000 каждая сделала страховая компания ARX во 2-м квартале 2021 года

Выплаты по страховым случаям — маркер надежности компании. Доверяя имущество страховой компании, клиент должен быть абсолютно уверен в том, что его средства защищены на 100 %
Страховая группа ТАС, 10:43

В червні СГ «ТАС» залучила 185 млн грн платежів

За перший місяць літа 2021 року Страховою групою «ТАС» було зібрано 184,89 млн грн страхових платежів – це на 27,3% перевищує обсяг премій, залучених страховиком в червні минулого року.